Gastro - profesjonalne urządzenai dla gastronomii

Zmywarka LP 50

Zmywarka do garnków i tac, idealnie nadaje się do gastronomii, cukiernii i piekarnictwa.

Nowa generacja profesjonalnych zmywarek. Idealna dla każdej gastronomii - kawiarnii, restauracji, baru, pub-u, hotelu, itp. Urządzenie charakteryzuje wysoka wydajność oraz walory ekonomiczne przy niskiej cenie zakupu. Prosta obsługa. Termostatyczna kontrola temperatury. Zmywarka zbudowana jest ze stali nierdzewnej 18/10 CN - ramiona do zmywania, bojler, filtry są również stalowe. Posiada podwójne ściany. Budowę, wysoką jakość i wydajność charakteryzują cechy godne zaufania, gwarantujące długą żywotność urządzenia. Mycie i płukanie z użyciem właściwych środków chemicznych daje natychmiastowy, skuteczny efekt. Płukanie może odbywać się zimną lub gorącą wodą. Temperatura wyparzania 90°C. Specjalny bojler izolowany termicznie. Możliwość podłączenia zmywarki do ciepłej wody min. 50°C. Ekonomiczne walory zmywarki to krótki cykl, małe zużycie wody, krótki czas nagrzewania oraz niski pobór mocy, gwarantują niskie koszty użytkowania przy dużej wydajności.

Wymagane przyłącza:
Zmywarka wymaga podłączenia wody bieżącej z instalacji o ciśnieniu min. 2 bar. Przyłącze hydrauliczne musi posiadać zawór kulowy z wyjściem 3/4 cala (tzw pralkowy) umieszczony do 20 cm od obrysu zmywarki.

Odpływ wody ze zmywarki:
Zmywarka bez podstawy posiada odpływ grawitacyjny. Z tego powodu odpływ musi znajdować się poniżej odpływu w zmywarce nie wyżej niż 10 cm od podłogi. odpływ powinien być do kratki ściekowej w podłodze lub do przygotowanej instalacji w odpływowej w ścianie.
Zmywarka z podstawą w takim przypadku odpływ do kanalizacji może znajdować się w ścianie na wysokości 35 cm od poziomu podłogi.
Jakość zmywania zależy od wielu czynników:

  • jakość wody (zaleca się stosowanie filtrów zmiękczających)
  • ciśnienia wody min. 2 bary
  • zastosowania odpowiedniej chemi do zmywarek i jego dozowania
  • odpowiedniej obsługi: resztkowania naczyń
  • 18 miesięcy gwarancji

INFO
Do zmywarki do której nie zamontowano filtra zmiękczjącego wodę może być podłączona ciepła woda natomiast do zmywarki z filtrem zaleca się max. 40 C.

Dane techniczne

Moc [kW] 5,6/230V
Kosz [mm] 500x500
Długośc cyklu [sek] 180-360
Wielkość tacy i blachy [cm] 60x40
Wysokość wsadu [cm] 40
Zużycie wody [L/cykl] 3,8
Wymiary [mm] 600x680x850

Producent: MONTTI Włochy IT
Model: LP 50

Zobacz zdjęcia

descriptionmod. LP 50
descriptionmod. LP 50
descriptionmod. LP 50